הודעות


תקציר ושיעורי בית 23/4

נשלח 24 באפר׳ 2014, 3:54 על ידי טל מוזס   [ עודכן 24 באפר׳ 2014, 3:55 ]

קריקטורה
  • בשיעור אתמול דיברנו על יחס הפוך, ותוך כדי כך גם חזרנו על רוב הנושאים של חגורה צהובה. עכשיו אפשר לסיים את התרגול בחוברת האימון, כולל הדף האחרון שלה. הנה שוב הקישור לחוברת למי שצריך אותו. אתם מתבקשים לסיים את התרגול ולהגיש לי את החוברות ביום רביעי הקרוב (30/4).
  • ההזדמנות הראשונה לקבל חגורה צהובה מתקרבת - חילקתי בכיתה גרסת אימון של המבחן. חשוב לפתור אותה - גם כי זה תרגול טוב, וגם כי היא שווה 20 נקודות בונוס במבחן (אם תגישו לי את מבחן האימון פתור נכון לפני המבחן הראשון).
  • תזכורת: מבחן המיצ"ב יתקיים ב-14/5 (עוד שלושה שבועות). כדי להתכונן אליו, נערוך מבחן אימון ביום רביעי הקרוב (30/4).
    הדפיסו לעצמכם את מבחן המיצ"ב מהשנה שעברה, בשיעורים הקרובים נקדיש זמן גם לפתור תרגילים מתוך המבחן.
תזכורת: אני מזמין כל אחד ואחת מכם למפגש אימון קצר בבוקר של ימי ראשון, שני ורביעי (בשעה 8:00), בחדר המשאבים ליד החדר של מירה. כדאי לקבוע איתי מראש כדי שאדע לחכות לכם.

בהצלחה.
טל

פסח שמח

נשלח 8 באפר׳ 2014, 1:10 על ידי טל מוזס   [ עודכן 9 באפר׳ 2014, 13:58 ]

לחצו כאן כדי ללמוד איך להכין מכת צפרדע משלכם

יצאנו לחופשת הפסח!

מזג אוויר מצויין, פריחה נהדרת, וזמן ארוך כדי להנות מהם. אני מאחל לכם הרבה הנאה, בילויים עם המשפחה והחברים, מנוחה ו... שמירה על הכושר.

חשוב לא להזניח את תרגול המתמטיקה. אל תגיעו חלודים אחרי החופשה - בחרו מראש באילו ימים אתם מתרגלים, ופתרו את התרגילים של חמשת הנושאים הראשונים בחגורה הצהובה (הכל מלבד הנושא "יחס הפוך"). כשנחזור ללימודים אחרי הפסח נחזור על החומר, ונשלים את נושא היחס ההפוך. הזדמנות ראשונה לעמוד באתגר החגורה הצהובה תהיה כבר בשבוע שאחרי החזרה ללימודים.

כדי להקל על התרגול, על המשוב והההערכה של עבודתכם, קיבלתם הפעם גם חוברת אימון אישית. כפי שראינו בשיעור, החוברת כוללת בעצם את הפעילויות והתרגול שמפורטים בטבלה (זו שבדף תוכנית הלמידה), ובנוסף - גם דגשים, סיכומים והסברים נוספים שלי. 

ומה עוד קורה בשיעורי ג'ודו מתמטיקה?

  • החגורה הכחולה - מבחן ההשלמה התקיים ביום שלישי האחרון.
  • החגורה השחורה - התקיימו כבר כל 3 ההזדמנויות הסדירות לקבלת החגורה. מי שעדיין לא הצליח לעמוד באתגר - חשוב לחזור ולתרגל! השתמשו בתוכנית הלמידה האישית שבנינו בכיתה (או בנו לעצמכם תוכנית חדשה), אל תשכחו לחזור ולפתור את נוסח המבחן האחרון. היעזרו בהורים, בחברים, באינטרנט ובספרים. שלחו אלי שאלות (ממוקדות!) במייל אם יש צורך.
  • בחינת מיצ"ב - תיערך בשבוע של 14/5. פרטים בדף הזה...
בהצלחה בתרגול, והרבה הנאה מהחופשה.
טל

לקראת ההזדמנות הראשונה לקבל חגורה שחורה

נשלח 6 במרץ 2014, 7:56 על ידי טל מוזס   [ עודכן 6 במרץ 2014, 8:03 ]

שלום חברים,
ביום ראשון יתקיים המועד הראשון של אתגר החגורה השחורה.
כרגיל, מבנה המבחן יהיה זהה למבנה של מבחן האימון. שאלות הידע תהיינה זהות לאלו שבמבחן התרגול, שאלות המיומנות תהיינה דומות, אך תתבססנה על נתונים שונים.
כדאי מאוד לתרגל ולפתור את מבחן האימון. גם כי זה יביא אתכם לשליטה טובה בסוג התרגילים שתידרשו לפתור במבחן האמיתי, וגם כי הגשת מבחן האימון תזכה אתכם בבונוס (כרגיל - 5 נקודות על המאמץ, או 20 נקודות אם כל התשובות נכונות). אם אתם רוצים לקבל את הבונוס, חשוב להגיש לי את מבחן האימון לפני המבחן!
תרגילים נוספים אפשר למצוא בספר הלימוד שלנו (פירוט מופיע בטבלת הפעילויות לחגורה שחורה)
זכרו - הדרך היחידה להיכשל במבחן היא לא להגיש אותו. גם אם לא תצליחו לקבל 80 נקודות, תוכלו לקבל משוב על הפתרונות שלכם לתרגילים, לראות מה צריך לשפר, להגיע מוכנים יותר למבחן הבא, ולהצליח לקבל את החגורה.
בהצלחה!

1-3 of 3